Jakou metodu léčby hemoroidů používáte?

Léčba hemoroidů pomocí Barronovy metody

(Barronova ligatura, Barronovy kroužky)

Speciálním přístrojem - ligovačem je zachycena sliznice a hemeroidální uzel a vtažen do aplikátoru, následně je přes hemeroid a sliznici přetažen elastický kroužek, který tkáň zaškrtí. Hemeroid pak odpadne do l týdne a místo se do 2 týdnů zahojí jizvou, která zárověň fixuje sliznici a brání jejím výhřezům.

Vlastní zákok je velmi rychlý, aplikace kroužků je hotová do 5 minut.

Kolem elastického kroužku vznikne otok, spojení 2 otoků je výrazně bolestivé, nelze tedy dát kroužky blízko sebe. Pokud je hemeroidů více, je třeba provést zákroky na 2-3 etapy s intervalem minimálně 4 týdnů.

Léčba hemoroidů laserem

(Léčba hemeroidů infračervenou koagulací)

Druhou metodou ambulantní léčby v naší ordinaci je IRC (Infra Red Coagulator). Tento přístroj se řadí mezi měkké lasery třídy IIb.

Tento kontaktní koagulátor se používá ke koagulaci tkání. Přístroj se skládá z infračerveného zářiče, pevného světlovodu z křemičitého skla se zahnutou koncovkou, ploškou k přitlačení na tkáň, vyrobené se speciálního polymeru nebo safíru.

Přístrojem se při bázi hemoroidu koaguluje (po dobu cca 1,5 vteřiny) krevní zásobení hemoroidálního uzlu. Hemoroid (roztažená žilní stěna) se již po zákroku neplní nebo méně plní krví a mizí nebo se výrazně zmenšuje, obtíže ustupují.

Tato metoda není tak radikální, jako odstranění hemoroidů metodou dle Barrona, je však výhodná v tom, že je pro pacienta šetrná, není nutná pracovní neschopnost, pacient může jít do práce již druhý den po zákroku.

Celá léčba se provádí ve 3-4 sezeních, vždy s odstupem minimálně 3 týdnů.


← zpět na všechny otázky